Website Başına WWW Ekleme

Websitenizin başına WWW eklemek istiyorsanız veya tam tersi kaldırmak istiyorsanız bu son derece kolay. Pek fazla bir fark olmasa da bilinenin aksine url başında WWW olması SEO açısından bir avantaj.

WordPress WWW ekleme: WordPress kullanıyorsanız kodlar uğraşmanıza gerek yok 2dk dahi sürmeyecek bir işlemle bunu halledebilirsiniz. WordPress admin paneline girin ayarlar/ genel kısmına girin, WordPress adresi (URL) kısmına ve Site adresi (URL) kısmına url başına WWW ekleyip kaydedin. İşlem bu kadar, WWW kaldırmak istiyorsanız link başındaki WWW silin bu kadar basit işte.

Htaccess ile www ekleme: WordPress dışında farklı bir script kullanıyorsanız eğer htaccess doyasını düzenleyerek WWW ekleyebilirsiniz. FTP vey Cpanel’e bağlanın sitenizin bulunduğu ana dizine girin public_html veya httpdocs olabilir .htaccess dosyasını açın ve aşağıdaki kodları ekleyin.

WWW eklemek için:

RewriteEngine on RewriteCond %{HTTP_HOST} ^siteadresi.com [NC] RewriteRule ^(.*)$ http://www.siteadresi.com/$1 [L,R=301,NC]

WWW kaldırmak için:

RewriteEngine on RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.siteadresi\.com [NC] RewriteRule ^(.*)$ http://siteadresi.com/$1 [L,R=301]

Bir cevap yazın